Czy taka miesiączka jest powodem do niepokoju?

Dzień dobry! Mam pytanie. Miesiączkuję od ponad roku. Moje miesiączki zazwyczaj były obfite w 3 pierwsze dni A potem krwi było coraz mniej, dodatkowo okres występuje nieregularnie. Współżyję z moim chłopakiem od kilku miesięcy. Używamy zawsze prezerwatyw poza tym nigdy nie skończył we mnie. Zawsze, nawet w prezerwatywie tego nie robi więc szanse na ciążę są wręcz niemożliwe. Wczoraj dostałam miesiączkę jednak nie jest ona taka jak zwykle. Jest skąpa na dzień potrzebna mi ok. 1,2 podpaski. Czy taka miesiączka jest powodem do niepokoju? Czy jest ona sygnałem ciąży czy może sygnałem zaburzeń hormonalnych? Czy taka miesiączka jest normalna przy nieregularnym okresie i poprzednich obfitych miesiączkach? Proszę o pomoc bo ogromnie się stresuję

Lek. Paweł Szadkowski

Taka miesiączka nie stanowi powodu do niepokoju. Nie jest objawem ciąży, raczej też nie jest objawem zburzeń hormonalnych. Nie ma powodu do niepokoju.