Czy taka torbiel może być groźna?

Witam, wykryto u mnie torbiel jajnika, jest sporych rozmiarow, nic mnie nie boli. Bylam w szoku jak sie dowiedzialam. Dostalam tabletki anty Belara. Lekarz stwierdzil ze jest to lagodna zmiana i nic nie wspomnial o usunieciu pomimo tego ze jest duzych rozmiarow. Naczytalam sie w internecie i wiekszosc torbieli sie usuwa jesli sa duze. Stad moje pytanie czy to jest odpowiednia forma leczenia? Czy taka torbiel moze byc grozna? Prosze o odpowiedz bo wariuje z niepewnosci.

Lek. Katarzyna Szymczak

Duża to znaczy jaki ma wymiar? Średnice? Na razie sugeruję obserwować , przyjmować leki, możliwe że się wchłonie.
Pozdrawiam