Czy taka waga jest prawidłowa?

Witam. Mam 21 lat, 170 wzrostu i waże 70 kg. Czy to dobra waga? ,,Trochę,, wstaje mi brzuch i czy można by było jakoś schudnąć do 61 kg, żeby lepiej wyglądać? Nie jestem aktywna fizycznie i mam problemy z kondycją

Witam, przy podanym wzroście 170 cm prawidłowa masa ciała powinna wachać się w granicach 64 do 66 kg. Masa ciała w granicach 70 kg może byc nieco podwyższona, ale czasami może być to wynikiem większej masy mięsniowej - napisała Pani jednak że nie jest zbyt aktywna fizycznie wiec to wykluczam. Masa ciała na poziomie 61 kg przy tym wzroście jest dośc niska i może ją być trudno utrzymać, więc sugeruje próbę dojścia do masy ciała na poziomie np 64-65 kg to i tak jest już spory spadek masy ciała.
Aktwynosć fizyczna nie jest jedynym czynnikiem warunkujcym ubytek masy ciała ale napewno ja ułatwia, warto więc na początek wprowadzić chociażby 2-3 razy w tygodniu 40 min spacer szybkim krokiem, Po czasie napewno da to poprawę kondycji. Ponad to warto zastosować dietę redukcyjną odpowiednio dobraną do Pani indywidualnych nawyków żywiniowych, trybu pracy i właśnie aktywności fizycznej. Sugeruję kaloryczność diety ok 1500-1700 kcal - jednak dobrze by było aby zgłosiła się Pni do dietetyka stacjonarnie i wykonała badanie analizy składu ciała, wówczas dużo łatwiej i dużo bardziej dokładnie można dobrać odpowiednie działanie. pozdrawiam