Czy taki krótki stosunek to normalne?

Witam, ostatnio odbyłem pierwszy stosunek z moją dziewczyną lecz był on bardzo krótki. Czy to normalne zachowanie? Czy z biegiem czasu, nabieraniem doświadczenia seks się wydłuży? Proszę o pomoc gdyż nie wiem czy to normalne zachowanie.

Witaminy w ciąży

Dzień dobry,

Debiuty seksualne rzadko kiedy przyjmują kształt, jaki byśmy sobie życzyli, podobnie, jak to się stało w Pana przypadku. "Przypadłościami" bywają: krótki czas trwania stosunku, brak erekcji bądź jej utrata w trakcie współżycia, niemożność "dojścia". Większość tych problemów zanika samoczynnie, po stopniowym nabieraniu doświadczenia i przede wszystkim względnej regularności współżycia.
Podsumowując - zgodnie z Pańskim przypuszczeniem tego rodzaju problemy są zjawiskiem jak najbardziej normalnym, nie ma więc powodów do jakiegokolwiek niepokoju. Zamartwianie się na wyrost może natomiast skutkować zwiększeniem nerwowości podczas podejmowania kolejnych kontaktów seksualnych, co z kolei wywoływać może kolejne, ww. problemy.
Warto dodać, że niezależnie od czasu trwania współżycia może się ono zakończyć niechcianą ciążą, dlatego też, o ile nie zamierza Pan wraz z partnerką zostać bardzo młodymi rodzicami, nie można zapominać o antykoncepcji - zarówno "męskiej" (prezerwatywa) jak i żeńskiej (tabletki antykoncepcyjne).

Pozdrawiam.