Czy taki lek został mi właściwie przepisany?

Została przepisana mi Amitriptyline 10 mg po konsultacji z lekarzem na ból lewej nogi od kostki do połowy uda ( to ból pojawiający się nie przy ucisku zewnętrznym tylko od środka )nadmieniam , że pojawiają mi się samoistnie siniaki. Otrzymałam diagnozę , że to może być zapalenie nerwu i otrzymałam skierowanie na badanie krwi . Po przeczytaniu ulotki pierwsza rzecz pojawiająca się, że to lek psychotropowy nie rozumiem jak może mi pomóc w bólu nogi skoro pisze w objawach ubocznych iż może wystąpić drętwienie i skurcze nogi ?

Szanowna Pani, działanie przeciwdepresyjne jest jednym z działań leku. Pomimo takiego wskazania lek może pomóc w Pani dolegliwościach