Czy taki obraz mojej wątroby to coś poważnego?
Dzień dobry.Mój wynik usg .Wątroba powiększona o wzmożonej echogenicznosci jak przy stłuszczeniu.Reszta usg w porządku. Nie pije alkoholu i nie biorę żadnych leków oprócz d3. Choruje na celiakie.Czekam na wizytę u lekarza.Proszę napisać czy to coś poważnego?

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Badania krwi - AIAT
AIAT to inaczej aminotransferaza alaninowa. Jest to enzym wątrobowy, który bierze udział w przemianach białek. Czego dotyczy badanie? Jakie są prawidłowe wyniki ? Dowiedz się, oglądając film.
Szanowna Pani, niekoniecznie, jednakże stłuszczenie może prowadzić do innych chorób wątroby