Czy taki problem po dużym obniżeniu mocy szkieł jest normalny?

Dzień dobry, Przez ostatni miesiąc miałem problem z akomodacją oka (niestabilny/pływający obraz, ból oczu, głowy). Podczas wizyty u okulistki komputerowe badaniu wzroku wykazało, że mam za mocne szkła. Umówiłem się na badanie dna oka, podczas którego zakroplono mi oczy i ponownie zbadano wzrok komputerowo. Różnica pomiędzy starymi i nowymi szkłami wynosiła 0,75. Po założeniu nowych okularów okazało się, że widzę wyraźnie tylko do 1 metra, później wszystko jest rozmazane. Okulistka ostrzegła, że mogę gorzej widzieć przez jakiś czas ale nie byłem przygotowany na aż tak duży problem. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Czy taki problem po dużym obniżeniu mocy szkieł jest normalny? Jak długo mam czekać na ostre widzenie? Czy może okulista źle zbadał wzrok?

witam.problemy z akomodacją są coraz częstsze.Dotyczy to zwłaszcza młody ludzi z komputerem/praca/.Mozna tę akomodację poprawić za 1 do 3 miesięcy.Mozna też 1% Tropicamidum podawać na noc i mm. rzęskowy będzie odpoczywał.Pozdrawiam serdecznie