Czy taki spadek odporności można tłumaczyć stresem w pracy?

Dzień dobry. Jestem kobietą w okresie menopauzy. Ostatnio zachorowałam na półpasiec (pomimo przebytej ospy), w tym samym czasie zrobił mi się również zgorzel zęba. Czy taki spadek odporności można tłumaczyć stresem w pracy, przekwitaniem i upałami czy raczej powinnam wykonać jakieś badania?

Dzień dobry. Wyzwania, które mobilizują nas w obszarze funkcjonowania psychologicznego często obarczają kosztami część biologiczną naszego organizmu. Jesteśmy konstruktem psychosomatycznym. Proszę rozważyć wsparcie specjalisty w zakresie wypracowania lepszych strategii radzenia sobie ze stresem. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Niższa odporność i częstsze zachorowania na różnego rodzaju choroby mogą być wynikiem stresu, lub przeżywanych trudności. Warto zgłosić się do specjalisty psychologa, lub psychoterapeuty, który po zapoznaniu się z Pani obecną sytuacją będzie mógł pomóc Pani w określeniu przyczyny złego samopoczucia, oraz udzieli Pani wsparcia. Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu i badania medyczne, mające na celu znalezienie przyczyny niskiej odporności, to również bardzo dobry pomysł. W Pani sytuacji najlepiej będzie korzystać z pomocy medycznej i psychologicznej jednocześnie.