Czy taki spadek wagi jest możliwy?

Witam. Mam prawie 15 lat. Ważę 73 kg przy 167 cm. Chciałabym ważyć 60-58 kg. Ostatnio byłam na diecie Dukana. Wiem - mój błąd. Nie powinnam tego robić. Chciałabym chudnąć po 2 kg tygodniowo. Nie mam na myśli głodówek. Chcę zrobić tak - jeść chude mięso, mleko, jajka, warzywa (bez ziemniaków), owoce etc. Nie będę jeść: fast foodów (nie jem ich od straaasznie dawna) słodyczy, ziemniaków, chleba, tłustego mięsa, smażonych rzeczy, a warzywa najlepiej surowe. Będę ćwiczyć po 3,5 h dziennie. Na Dukanie dużo ćwiczyłam i czułam się wspaniale. Ćwiczenia były takie: 1 h ćwiczeń rano i wieczorem na stepperze, 0,5 interwałów, bieganie po domu, hantle, callanetics (tylko niektóre ćwiczenia), skakanka. Oczywiście picie po 2-2,5 l wody dziennie. Kolacja o 17.00 - 17.30. Nie mam zamiaru jeść bardzo mało, tylko tyle ile wiem, że muszę. Czy w ten sposób mam szansę tracić ok. 2 kg na tydzień? Wiem, że to dużo i nie najzdrowiej ale to baaaardzo baaaardzo naprawdę baaaardzo ważne. Dziękuję za pomoc :)
ponad rok temu

Witam,

Twój plan odchudzania, który opisałaś jest dobry, za wyjątkiem paru szczegółów. Nie nadmieniłaś nic na temat ryżu, kasz czy makaronów. Musisz wiedzieć, że nie powinnaś z nich zrezygnować, bowiem dieta bez węglowodanów złożonych jest nieracjonalna i niezdrowa. Poza tym tłuszcze spalają się w ogniu węglowodanów, co oznacza, że węglowodany są niezbędne! Powinnaś wybierać: kasze, ryż dziki i brązowy, makaron durum, makaron pełnoziarnisty, pieczywo pełnoziarniste. Pamiętaj też o tym, że codzienne powinniśmy spożywać:
5 porcji produktów zbożowych
4 porcje warzyw
3 porcje owoców
2 porcje produktów mlecznych\
2 porcje tłuszczu (2 łyżeczki oleju)
1 porcja mięsa lub jego zamienników (ryby, rośliny strączkowe)

Dodatkowo ćwiczysz bardzo intensywnie, a mięśnie za główne źródło energii używają węglowodanów. W przeciwnym razie czerpią ją z białek, co jest bardzo niekorzystne dla naszego organizmu.

Poza tym kolacja o 17.30 jest za wczesna. Z powodzeniem możesz jeść na 3-2 godziny przed snem. Zbyt długa przerwa między kolacją a śniadaniem nie jest zdrowa i nie sprzyja odchudzaniu (wręcz przeciwnie). Dlatego jedz ją około godziny 20.00, jeśli chodzisz spać o 23.00

Pozdrawiam.