Czy taki sposób odżywiania jest dobry?

Czy dziewczyna w wieku 20 lat ma szansę schudnąć, jeśli jej śniadanie to: płatki kukurydziane z mlekiem lub jogurtem; 2 śniadanie: owoc, np. jabłko; podwieczorek: np. batonik; kolacja: np. 2 kanapki z szynką i pomidorem, a na obiad po prostu mniejsza porcja. Do posiłków dodatkowo warzywa, surówki, itp. W ciągu dnia woda mineralna i herbata bez cukru, czasami kawa. Wymienione posiłki spożywane co 2 godziny. Chcąc zjeść coś słodkiego, to lepiej na 2 śniadanie czy podwieczorek? Jogurt activia lepiej spożywać rano czy wieczorem? Codziennie około 30 min- skakanka oraz ćwiczenia na mięśnie brzucha. Czy taki sposób jest dobry? Jeśli nie, to proszę o skorygowanie błędów. Pozdrawiam serdecznie

ponad rok temu

Witam,

Ilość płatków (choć polecałabym muesli bez cukru) powinna wynosić ok. 30g.
Dobrze by mleko zawierało ok. 1,5% tł.
Do śniadania dobrze gdyby zjadła Pani jeszcze jakąś lekką kanapkę i warzywa (żeby nie była Pani od razu głodna).
Do jogurtu naturalnego można dodać owoce.

Obiad powinien być ciepłym posiłkie(generalnie w ciągu dnia powinna Pani spożyć przynajmniej 1 ciepły posiłek)
.
Jakiego rodzaju jest batonik wymieniony przez Panią jako podwieczorek? (polecałabym batony muesli ok. 100 kcal/ porcję).

Do kanapki dobrze byłoby dodać margarynę niskotłuszczową i większą ilość warzyw. Korzystny byłby chleb ciemny, graham.

Słodkości najlepiej jest wyeliminować, ale jeśli Pani nie potrafi, to najlepiej jest zjeść jakąś małą porcję jak najwcześniej (żeby organizm miał czas spalić nadprogramowe kalorie).
Dużo kalorii nie zawierają: galaretki z owocami, kisiele, kakao na odtłuszczonym mleku.

Jogurt może Pani jeść kiedy woli, zarówno rano, jak i wieczorem.

Myślę, że uda się Pani schudnąć. Trzymam kciuki i proszę pamiętać o różnorodności spożywanych produktów.

Pozdrawiam