Czy taki wynik badania glukometrem oznacza cukrzycę?

Witam, w poniedziałek byłem na badaniach sportowych, w tym laboratoryjne badanie krwi, gdzie wyszedł mi cukier równy 100 na czczo, rano niestety zdarzyło mi się wypić herbatę niesłodzoną, parę łyków. Mam 18 lat, od 3 lat prowadziłem siedzący tryb życia aż za nadto, lubię bardzo słodycze i nie było dnia, żebym nie zjadł czegoś słodkiego. Mój wzrost 181 cm, waga 75 kg, mam trochę tłuszczyku, bo sporą oponkę, jestem średnio aktywny fizycznie, ale za to dobry w sporcie, dostałem właśnie pozwolenie na trenowanie piłki ręcznej i zamierzam regularnie trenować i tym samym spalić ten tłuszcz i zejść do wagi około 70 kg.

W przeddzień badań krwi cały dzień prawe jadłem czekoladę i inne słodkie rzeczy, jak i wcześniej. Czy jest jakieś ryzyko? Czy jeżeli będę regularnie zażywał sportu, odstawię słodycze i siedzący tryb życia, wzbogacę swoją dietę w błonnik i więcej warzyw oraz owoców, cukier się unormuje? Dodam, że nie czuję się ospały, oddaję mocz regularnie, około 2 razy dziennie, oraz piję około 2 litrów dziennie herbaty zielonej, którą wprowadziłem jakiś miesiąc temu, niesłodzonej. Czy wynik 100 przy moim trybie życia jest niepokojący? Zaczynam teraz trenować profesjonalnie piłkę i muszę mieć formę, tak że codziennie bieganie będzie moją częścią życia. Proszę o odpowiedź.

Szanowny Panie.

Pomiary glukometrem nie są dokładne i trudno na ich podstawie podejmować jakieś decyzje. Powinien Pan mieć wykonany pomiar z krwi żylnej. Proszę pamiętać, że trening ma pozytywne działanie na stężenie glukozy i nawet podwyższone stężenie glukozy nie jest przeciwwskazaniem do treningu.

Pozdrawiam.