Czy taki wynik badania kręgosłupa może wyjaśniać moje dolegliwości - bóle kręgosłupa, szyi i głowy?

Czy przy takim wyniku badania może boleć kręgosłup, szyja i głowa? Oto wynik: Zmiany zwyrodnieniowe krążków mk.C5/C6 i C6/C7. Na poziomie C5/C6 i C6/C7 podwiazaniowe uwypuklenie krążków mk/Osteofity na krawędziach trzonów uwypuklają się do zachyłków. Zachowana rezerwa płynowa rdzenia. Pozostałe poziomy bez cech stenozy kanału kręgowego. Rdzeń kręgowy w odcinku badanym bez zmian ogniskowych. Ból jest ciągły. Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Zgodnie z regulaminem serwisu nie możemy zinterpretować wyników badań. Bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta ciężko odpowiedzieć na zadane pytanie, ponieważ jest wiele możliwych przyczyn bólów głowy i trudno na podstawie tylko jednego wyniku określić konkretną ich przyczynę.

Udaj się z wynikami badań do swojego lekarza, który pokieruje Twoim leczeniem.