Czy taki wynik badania nasienia pozwala począć dziecko?

Proszę o interpretacje wyników, czy taki wynik pozwala począć dziecko? Abstynencja-zachowana. Upłynnienie- zupełne. pH- 8. leukocyty (wpw)- 15-25. komórki spermotogenezy (wpw)- 1-3. Zywotność(%)- ruch postępowy 40. ruch oscylujący 10. Żywotność po 3 godzinach- ruch postępowy 20, ruch oscylujący 15. Żywotność po 6 godzinach- ruch postępowy 10, ruch oscylujący 20. Żywotność po 24 godzinach- pojedyncze plemniki wykazują ruch oscylujący. Ilość w 1 mL- 2. Patologia(%) 42,00. Liczne bakterie.

Piotr Pilarski

Żywotność prawidłowa. Trochę mała ilość ejakulatu. Na podstawie tylko wyniku badania nasienia nie można odpowiedzieć czy badana osoba może być ojcem, poza tym nie są to wszystkie parametry jakie powinny być oznaczone. Sugeruje wizytę u androloga z całym wynikiem.

Pozdrawiam.