Czy taki wynik holtera jest bardzo niepokojący?

Wynik holtera Dzień dobry, prosiłaby o interpretacje wyników holtera: rytm zatokowy śr.74, min.50, max 205/min, VES-0, SVES-185. 1 epizod częstoskórczu nadkomorowego, najpewniej migotanie przedsionków zawracającymi zaburzeniami przewodnictwa śródkomorowego. W zapisie okresowo, zw. po częstoskórczu skrócenie PQ ( podejrzenie zespołu preekscytacji). napady mam raz na czas ( zwykle po dużym stresie), robiłam wielokrotnie ekg, nic, echo serca, nic, SORy/karetka - nic, co 2 mc full badania krwi i moczu (choruję na nerki) też nic. Mam również diagnozowaną nerwicę lękową, czy taki wynik holtera jest bardzo niepokojący?

Witam serdecznie,
od strony psychologicznej mówiąc,bardzo częstym objawem lęku i zaburzeń z grupy nerwic sa dolegliwości sercowe.Tak więc ,jeżeli nie ma u Pani zagrożenia niewydolnością serca ,proszę zapytać lekarza prowadzącego o możliwość skierowania Pani do specjalisty w dziedzinie psychoterapii/np.do poradni zdrowia psychicznego,gdzie pracują lekarze i p-terapeuci/.Jest to sposób leczenia dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta,jego historii życiowej,sposobu rozumienia świata itp,a więc pracuje się na własnych wewnętrznych "zasobach",które nierzadko są już nieaktualne,ale przetrwały jako nawyki z wczesnych lat życia i mogą powodować reakcje typowe dla dziecka/m.inn.paniczny lęk w sytuacjach,które nie zostały w tamtym okresie "uspokojone", uporządkowane a niekiedy zmienione adekwatnie do dzisiejszych możliwości .Innym rozwiązaniem są NZOZy,lub gabinety prywatne,ale Gdańsk jest dużym miastem i na pewno znajdzie Pani takie,gdzie częśc usług jest refundowana.
Serdecznie Panią pozdrawiam i zachęcam .