Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taki wynik holtera jest bardzo niepokojący?

Wynik holtera Dzień dobry, prosiłaby o interpretacje wyników holtera: rytm zatokowy śr.74, min.50, max 205/min, VES-0, SVES-185. 1 epizod częstoskórczu nadkomorowego, najpewniej migotanie przedsionków zawracającymi zaburzeniami przewodnictwa śródkomorowego. W zapisie okresowo, zw. po częstoskórczu skrócenie PQ ( podejrzenie zespołu preekscytacji). napady mam raz na czas ( zwykle po dużym stresie), robiłam wielokrotnie ekg, nic, echo serca, nic, SORy/karetka - nic, co 2 mc full badania krwi i moczu (choruję na nerki) też nic. Mam również diagnozowaną nerwicę lękową, czy taki wynik holtera jest bardzo niepokojący?
KOBIETA, 34 LAT 9 miesięcy temu

Jak wygląda zabieg wszczepienia by-passów?

By-passy, czyli pomosty aortalno-wieńcowe, stosowane są podczas wystąpienia zaawansowanej choroby wieńcowej i w niektórych przypadkach zawału serca. Prof. Andrzej Biederman wyjaśnia, jak wygląda taki zabieg i czy w każdym przypadku ma taki sam przebieg.

Witam serdecznie, od strony psychologicznej mówiąc,bardzo częstym objawem lęku i zaburzeń z grupy nerwic sa dolegliwości sercowe.Tak więc ,jeżeli nie ma u Pani zagrożenia niewydolnością serca ,proszę zapytać lekarza prowadzącego o możliwość skierowania Pani do specjalisty w dziedzinie psychoterapii/np.do poradni zdrowia psychicznego,gdzie pracują lekarze i p-terapeuci/.Jest to sposób leczenia dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta,jego historii życiowej,sposobu rozumienia świata itp,a więc pracuje się na własnych wewnętrznych "zasobach",które nierzadko są już nieaktualne,ale przetrwały jako nawyki z wczesnych lat życia i mogą powodować reakcje typowe dla dziecka/m.inn.paniczny lęk w sytuacjach,które nie zostały w tamtym okresie "uspokojone", uporządkowane a niekiedy zmienione adekwatnie do dzisiejszych możliwości .Innym rozwiązaniem są NZOZy,lub gabinety prywatne,ale Gdańsk jest dużym miastem i na pewno znajdzie Pani takie,gdzie częśc usług jest refundowana. Serdecznie Panią pozdrawiam i zachęcam .

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy