Czy taki wynik jest spowodowany szczepionką czy jestem chora?

Witam, W czwartek byłam się zaszczepić przeciwko WZW typu B, ponieważ mam mieć niedługo operacje, byłam zaszczepiona szczepionka ENGERIX i w sobotę byłam zrobić badania antygen HBs i w wyniku otrzymałam wykryto. Dodam, że od 18 roku życia oddaje krew i ciagle mam robione badania na WZW. Czy wynik jest spowodowany szczepionka czy jestem chora? Nie miałam kontaktu z krwią zakażona, jedyne co robiłam to badania krwi i byłam u stomatologa Z góry dziękuje za odpowiedz

Z tego co jest napisane wynika , że ma pani 23 lata. Tak więc powinna być pani zaszczepiona przy urodzeniu 3ma dawkami. Nie ma obowiązku doszczepiania się np przed operacją, nie ma dawek przypominających dla zdrowych osób. W trakcie donacji krwi jest oznaczany HBV zarówno antygen jak i DNA. Wynik musiał byc ujemny bo były kolejne donacje. Obecnie dodatni ag HBS pewnie wyszedł przejściowo dodatki w wyniku reakcji krzyżowych. Należy powtórzyć ag hbs za miesiąc.