Czy taki wynik może być spowodowany grypą?

Witam, mam pytanie odnośnie wyników krwi syna,glownie chodzi o płytki krwi. W święta (30marzec)zachorowal na grypę, podczas choroby płytki krwi spadły do 127,infekcja trwała ok. 10 dni, powtórne badania z dnia 13 kwiecień wskazał płytki na poziomie 804,kolejne badania z dnia 18 kwiecień, płytki 721,lekarz kazał powtórzyć badanie za około 10-14 dni, czy taki wynik może być spowodowany grypą? Syn ma prawie 4 latka, nigdy wcześniej nie chorował, nie gorączkowal. Martwi y się bardzo tym wzrostem płytek :(

Lek. Michał Lenard

Infekcja raczej nie powinna spowodować nadpłytkowości, ale sugeruję zastosować się do zaleceń lekarza i powtórzyć badanie po wskazanym czasie. W razie utrzymywania się wysokiego poziomu płytek konieczna będzie dokładna diagnostyka tego stanu. Pozdrawiam!