Czy taki wynik przeciwciał cytomegalii jest ujemny?

Dzień dobry, mam 40 lat i staram się o pierwsze dziecko. Pierwszą ciążę poroniłam w lutym tego roku w 8. tyg. ciąży, ale płód oceniono na 6 tygodni, w opisie histopatologicznym napisano tylko resztki doczesnej i kosmki wczesnej ciąży. Wszystkie zlecone do tej pory badania mam w normie, ale ostatnio - 7 miesięcy po poronieniu, zrobiłam też badania na cytomegalowirus: IgG - 0,0; a IgM 0,06 (wynik ujemny <0,85). Czy taki wynik IgM może świadczyć, że miałam kontakt z cytomegalią i mógłby to być powód poronienia? Czy powinnam się martwić takim wynikiem, jeżeli uda mi się zajść w ponowną ciążę? Dziękuję za odpowiedź, z poważaniem, Anna
40 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Serdecznie witamy.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia.