Czy takie czucie zębów może oznaczać coś złego?

Witam, dwa miesiące temu urodziłam dziecko, karmię piersią. Dziecko podejrzenie skazy białkowej. Lekarz zalecił odstawienie białka krowiego (nabiał i mięso) oraz jaj a także nie wprowadzanie nowych produktów. Obecnie jem indyka, kasze marchew i buraki. Całych czas czuję (nie jest to ból) zęby zwłaszcza jedynki. Chciałam uzupełnić wapń i inne minerały w organizmie ale wszystkie suplementy albo zawierają laktozę, mleko, żelatynę niewiadomego pochodzenia albo nie można ich przyjmować w czasie karmienia. Odpadają również szprotki, migdały jako potencjalne alergeny oraz wszelkie warzywa rozdymające. Czy takie "czucie" zębów może oznaczać coś złego, w jaki sposób mogę uzupełnić dietę w wapń. Zaznaczam że nie zdarza mi się podjadać w nocy ani chodzić spać bez umycia zębów. Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc.

Witam

Jako cenne źródło wapnia można uznać wody wysokomineralizowane z wapniem.

Jeśli chodzi o produkty alternatywne to:
boćwina, kapusta włoska, jarmuż, natka pietruszki, szczypiorek,suche nasiona roślin strączkowych, suszone figi, morele, orzechy, głównie migdały oraz orzechy laskowe, nasiona słonecznika, maku oraz sezamu oraz niektóre produkty zbożowe, głównie płatki owsiane i otręby pszenne.
Może nie na wszystkie te produkty jest Pani uczulona i może coś da się wybrać z listy powyżej.
Czucie zębów może oznaczać nadwrażliwość konkretnych zębów. Proponuję wizytę u dentysty, który pomoże dobrać odpowiednią pastę na nadwrażliwość.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu