Czy takie napady mogą się powtarzać?

Mój partner miał drgawki po ciągu alkoholowym, utracił świadomość i był agresywny. Wezwałam pogotowie,po kilkunastu godzinach został wypisany ze szpitala. Czy takie napady mogą się powtarzać? Nie odstawił alkoholu, pije ok 2 piw dziennie. Twierdzi że atak się nie powtórzy jeśli nie będzie pił za dużo, ale ja w to nie wierzę. Uważam, że nie powinien pić wogole.

Witam Panią Serdecznie,

Sugerowałabym by zachęciła Pan partnera do podjęcia terapii w Poradni leczenia uzależnień (powinna być akceptacja partnera), gdyż z Pani opisu wnioskuję, że partner spożywa alkohol już nawykowo i jest prawdopodobieństwo wystąpienia epizodów drgawkowych.

Życzę Pani powodzenia i zadbania przede wszystkim o siebie,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,

Oczywiście, że takie napady mogą się powtórzyć. W przypadku uzależnienia od alkoholu, zdarza się to. Z czasem pojawia się coraz więcej objawów, dolegliwości i trudności w normalnym funkcjonowaniu.
Najlepiej byłoby porozmawiać z mężem na temat podjęcia przez niego terapii u terapeuty uzależnień. Są również Ośrodki Leczenia Uzależnień, a jeżeli jest taka potrzeba, również Oddziały Szpitalne zajmujące się wyłącznie problemem uzależnienia.
Warto porozmawiać z partnerem. Ważną kwestią jest motywacja. Jeżeli mężczyzna nie będzie jej miał, siłą nie da się go namówić na terapię. Oczekiwanie na wzbudzenie motywacji do podjęcia leczenia może być trudne, ale warto dać szansę i czas drugiej osobie - oczywiście nie bez końca.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA