Czy takie natrętne myśli oznaczają nerwicę?

Natretne mysli... Nieczuciem reki I dłoni bolace koncowki palcow placz I trudnosc z kacentracja dlaczego? Czy to nerwica? Slysze glosy tak mislam o wiele gorsze objawy wyjscie z ciala dlawienie sie jak wypilam kilka piw I drinkow I w taki sposob mecze sie Co dzien od trzech miesiacy nawet bez powodu Mam te objawy, a dwa razy w nocy mialam bicie serca szybki oddech mokre rece I po papierosie I Jak sie boje czegos a smierci sie boje I Jak slysze O tym to mam parcie na stolec mokre rece

Witam. Proponuję, żeby udała się Pani z objawami które Pani opisuje do psychoterapeuty w swojej okolicy, specjalista będzie się mógł bliżej przyjrzeć co u Pani się dzieje, postawi diagnozę i wdroży odpowiednie działania oraz leczenie. Pozdrawiam

Dobrze, że Pani pisze i szuka dla siebie pomocy.
Warto udać się do lekarza specjalisty, ponieważ objawy, które Pani opisuje trwają od trzech miesięcy i są dla Pani bardzo przykre. Dobrze by było, w miarę możliwości skorzystać z profesjonalnego wsparcia psychoterapeuty, żeby zniwelować uczucie lęku i niepokoju i by mogła Pani normalnie funkcjonować.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią
Czy to nerwica? Rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Wskazana osobista wizyta oraz pełna diagnostyka
neurologiczna i psychiatryczna,
Zachęcam też Panią do psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego
rozwiązania problemu .
Pozdrawiam serdecznie

Witam, objawy jakie Pani opisuje trwają od trzech miesięcy. Ma Pani problemy z koncentracją, natrętne myśli, zaburzenia czucia, odczucia depersonalizacji. W nocy odczuwała Pani szybkie bicie serca, potliwość, lęk, co sugeruje napad lęku nocnego, zaburzenie lękowe z napadami paniki. Warto by było aby porozmawiała Pani o swoich objawach, odczuciach ze specjalistą. Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem. Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią, z Pani wypowiedzi najważniejsze wydają mi się 3 kwestie: to, że ma Pani objawy z ciała, które Panią bardzo niepokoją, że ma Pani natrętne myśli i że boi się Pani śmierci. Jeśli nie obawia się Pani poszukać w sobie przyczyn swojego lęku i zmierzyć z nim, zachęcam Panią do kontaktu z psychoterapeutą. Wspólnie łatwiej będzie poszukać, dlaczego lęk przed śmiercią tak Panią paraliżuje i czy może Pani inaczej. Jeśli nie widzi Pani w sobie takiej siły i zależy Pani tylko na uśmierzeniu tych niepokojów, pomocny będzie lekarz psychiatra, który przepisze leki na wyciszenie Pani umysłu i ciała. Nie ma powodu, żeby lęk uniemożliwiał Pani satysfakcjonujące życie.

Witam Panią serdecznie.
Bardzo dobrze, że napisała Pani do portalu i poszukuje pomocy. Jest Pani młodą kobietą, a objawy, które Pani opisuje są bardzo uciążliwe. Na pewno może Pani uzyskać pomoc w ich łagodzeniu i rozumieniu.
Należy zgłosić się na konsultację zrówno do lekarza psychiatry, jak też do doświadczonego psychoterapeuty. Z pomocy obu tych specjalistów może Pani skorzystać również w ramach NFZ.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl