Czy takie objawy mogą świadczyć o anemii?

Mam 11 lat, jestem dziewczyną. Mam bujną wyobraźnię, jestem wrażliwa, chuda i słaba. Mam straszne lęki o krwi, nie mogę rozmawiać o rzeczach z tym związanych, bo czuję strach i dziwne uczucie, jakbym zaraz mdlała, już raz zemdlałam. Boję się zrobić badania, ale wiem, że muszę, więc zdobędę się na odwagę i moja mama zrobi mi badania. Czuję się z tym bardzo źle, bo dużo o tym słyszę, mówimy o takich rzeczach na biologii, słyszę o tym w telewizji, rodzice mi mówią, a ja tylko zatykam uszy. W nocy nie mogę spać. Ciężko mi, a zaczęło się od obejrzenia horroru. Teraz tego żałuje, że to oglądałam. Chcę wiedzieć - czy to może być anemia?
11 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Anemia to zespół objawów chorobowych, który polega na stwierdzeniu niższych od normy wartości hemoglobiny, erytrocytów i ich następstw. Może mieć wiele różnych przyczyn.

By zdiagnozować anemię, należy zrobić podstawowe badanie, jakim jest morfologia krwi. A zatem, nie ma możliwości, byśmy odpowiedzieli na Twoje pytanie.

Powinnaś zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zleci badania, postawi diagnozę oraz ewentualnie rozpocznie leczenie.