Czy takie objawy mogą świadczyć o nerwicy?

Żyje w stresie z mężem alkoholikiem. cięzko mi to wszytko już wytrzymać. Mam częste i ostre bóle głowy któremu towarzysza wymioty, trzęsą mi się ręce i nogi a ostatnio mam krótki przerywany oddech tak że cala od środka drżę. Czy takie objawy mogą swiadczyc o nerwicy? Jak mam sobie sama poradzić?

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu myślę, że przede wszystkim żyje Pani w silnym, stałym stresie. Życie z osobą uzależnioną od alkoholu naraża Panią na stawianie czoła nieprzewidywalnym sytuacjom. To z kolei osłabiająco działa na Pani poczucie bezpieczeństwa. Proszę zgłosić się do poradni leczenia uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia. Funkcjonuje ona w ramach NFZ. Mają tam program terapeutyczny dla osób żyjących z osobą uzależnioną. Dzięki niemu będzie Pani mogła znacząco obniżyć koszty jakie Pani ponosi. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam Panią
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą też nerwicy,
Jednak rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Zachęcam do psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem leczenia
nerwicy
i towarzyszących jej objawów.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam.
Szanowna Pani, objawy o których Pani pisze są najprawdopodobniej wynikiem ciągłego napięcia, jakim jest życie z alkoholikiem. Być może jest to nerwica, jednak najistotniejsze jest to, jakie są jej przyczyny i to zmianami wokół nich należy się zająć.
Proszę udać się po pomoc do Poradni Terapii Uzależnień, które działają w ramach NFZ i spytać o pomoc dla osób współuzależnionych (tak nazywa się osoby bliskie alkoholików, których życie w znacznej mierze "kręci" się wokół problemu alkoholowego członka rodziny).
Może też Pani skorzystać z pomocy psychoterapeuty pracującego w prywatnym gabinecie z zaznaczeniem, że szuka Pani pomocy dla osoby współuzależnionej.

Gorąco namawiam do jak najszybszego skorzystania z pomocy specjalisty.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
/www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

Witam, żyje Pani z mężem alkoholikiem, co wpływa na Pani stan zdrowia. Może to powodować objawy nerwicowe, żyje Pani w stresie. Proszę się zwrócić o pomoc do psychologa w ośrodku leczenia uzależnień. Ośrodki takie przygotowują również formy pomocy dla osób współuzależnionych (których członek rodziny jest uzależniony), terapię, grupy wsparcia. Przesyłam link do ośrodka w Łodzi, np.: http://www.uwolnienie.pl/pl/centrum-leczenia-uzaleznien/ , http://patromed.pl/kontakt
Proszę się skontaktować, znajdzie Pani wsparcie wśród osób które wiedzą z czym zmaga się Pani na co dzień.
Pozdrawiam serdecznie