Czy takie objawy mogą świadczyć o schizofrenii?

Witam Pewnego dnia spójrzalam w okno i mineła chwila widzialam jak by taki biały dym ale ten dym byl bardziej. jak by od ducha który poruszał sie w prawo strone juz to drugi raz sie zdarzylo tylko Ze za 1 razem bylam w innym pokoju i szlo z prawej strony Raz jak Lezalam slyszalam glos dziewczynki małej ale mowila po angielsku 1 słowo czy to mozliwe ze mam schizofremie?

Dzień dobry,
Objawy przez Panią opisane to najprawdopodobniej halucynacje (omamy) należące do grupy objawów wytwórczych. Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry, jednak schizofrenii nikt Pani na ten moment nie zdiagnozuje. Halucynacje są specyficzne dla psychoz w tym schizofrenii, ale trzykrotny ich epizod nie daje podstaw do zdiagnozowania czegokolwiek. Nie u każdej osoby mającej omamy rozwija się też schizofrenia i na ten moment należy zachować spokój. W razie nasilenia tych objawów lekarz przepisze leki po których powinny one ustąpić. Jest taka szansa, że już się to nie powtórzy lub nie rozwinie bardziej. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze ale warto porozmawiać z lekarzem.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/