Czy takie objawy mogą wskazywać na AZS?

Witam! Mam problem z moją prawie 4-letnią córką. Objawy jakie pierwsze zauważyłam w wieku 2 lat to pękające uszy, pierwsza myśl to uczulenie na kolczyki, ale zmiany wystąpiły nie tylko w tym miejscu, ale także w górnej części. Później pojawiły się suche plamy pod kolankami. Lekarz przepisał nam kremy do smarowania i kazał być cierpliwym, że z wiekiem przejdzie. (Mieszkam w UK.) Niestety mimo smarowania doszły inne objawy: czerwone i łuszczące się powieki i pod oczami, czerwone policzki, pękające uszy, w zgięciach kolan i rąk oraz pojedyncze na ciele suche plamki. Postanowiłam zbadać krew mojej córki i oto jej wyniki: IgE: 31 IU/ml MITES D1 - Dermatophagoides pteronyssinus 0,30 D2 - Dermatophagoides farinae 0,15 FOOD F75 - Egg Yolk <0,10 F1 - Egg White <0,10 F3 - Codfish <0,10 F2 - Milk <0,10 F77 - Beta Lactoglobulin <0,10 F14 - Soybean <0,10 F41 - Salmon <0,10 F105 - Chocolate <0,10 F25 - Tomato <0,10. Czyli wychodzi na to że nie ma uczulenia na żaden z tych alergenów o ile dobrze interpretuje wyniki. Proszę mi powiedzieć co mam dalej robić? Za 2 miesiące będę w Polsce, a więc tam mogę iść z córką do alergologa i zrobić resztę badań? Jednak martwi mnie stan jej skóry, a najbardziej okolice oczu, bo nie wiem czym mam je pielęgnować. Jak Państwo myślą na co ona może mieć uczulenie? Dodam, że miała ostatnio też zapalenie spojówek, ale nie łzawią jej oczy, ma wiecznie zatkany nos i strasznie chrapie! U nas nie ma w rodzinie alergików, więc jestem zielona w tej kwestii, ale wymieniliśmy już pościel na antyalergiczną, pokój jest też oczyszczony z pluszaków, kąpie ją w wodzie z specjalnym płynem i kremuje. Nie mogę patrzeć jak moje dziecko cierpi! Może Państwo mi coś doradzą. Z góry dziękuję. Magda
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane zmiany mogą wskazywać na AZS. Natomiast oprócz konsultacji z alergologiem oraz najlepiej dermatologiem, wskazana jest również wizyta z córeczką u laryngologa- opisane przez Panią objawy ze strony układu oddechowego  mogą jeszcze wskazywać na przerost migdałków.
Jeżeli chodzi o testy alergiczne to proszę pamiętać, że nie zawsze dają one odpowiedź na zadawane pytania, ponieważ oznaczane są tylko niektóre produkty.

Pozdrawiam