Czy takie objawy po mononukleozie są normalne?

Witam. W sierpniu chorowalam na mononukleoze. Nakresle ze ostatni rok był dla mnie ciężki. Mialam ogrom stresu spowodowany obrona, pisaniem pracy mgr i uzalaniem die upierdliwa promotorka. Przy mononukleozie mialam ostre zapalenie watroby przy tym. Spędziłem okres ponad 2 tygodni w szpitalu. Był okres po chorobie, że czułem się świetnie. Wychodziłam bez mniejszych problemów z domu. Chodzilam na spacery sama. Nawet znalazlam pracę. Gdy zaczęłam pracować wszystko się zmieniło. Kiedyś po wyjściu z domu. Być może będzie to istotne wypilam kawę. Źle się poczułam. zaczęło mi "walic" serce. Straszne kołatanie serca. Czułam bezwlad totalny całego ciała czulam ze zaraz zemdleje. Miałam takie przeboje 3 krotnie. Aż to spowodowało u mnie lęk przed lękiem. Boję się wychodzić z domu. Iść do pracy to dla mnie wyprawa na mount everest. Na dniach planuje zapisać się na psychoterapię. Oprócz tego od sierpnia utrzymuje się u mnie stan podgoraczkowy. 37-37.5. Miałam okres kiedy miałam 36.6. Oprócz tego ciągle mam jak nie angine, to zapalenie węzłów chłonnych albo migdałów. Nie mam sił. Bola mnie stawy i miesnie. Czy tak jest zawsze po tej chorobie? Czy to mogą być zwiastuny ze u mnie rozwija coś gorszego chloniak czy hiv? Badania w kierunku kily, chlamydii zrobiłam Ig G nie wykryto. czy to po prostu zespół przewlekłego zmeczenia?

Napady lęku o których Pani pisze jak i dolegliwości natury zdrowotnej mogą mieć źródło w zakażeniach chorobami przenoszonymi drogą kropelkową, typu mononukleoza. Mogą także stanowić informację na temat niedoboru pierwiastków i minerałów, wynikających z leczenia tychże chorób jak i stylu życia. Na pewno dobrą decyzją jest podjęcie terapii psychologicznej, warto jednak zwrócić się także do lekarza rodzinnego, który da skierowanie na badanie krwi ogólne i poziom witaminy B9, B12, a także wapnia, magnezu, potasu i żelaza. Warto pamiętać, że nasz organizm składa się z ciała i umysłu, nie sposób zatem rozdzielić tych dwóch elementów i osobno skupiać na nich uwagę. Stres, o którym Pani pisze, z jednej strony naruszył pewną odporność psychiczną na przeciwności i może stać się źródłem niepokoju, z drugiej strony mechanizm obrony naszego organizmu przed stresem polega często na wzmożonym wydatkowaniu wymienionych już pierwiastków w celu mobilizacji do pokonania przeciwności, z trzeciej strony sama forma fizyczna odpowiada za osłabienie reakcji odpornościowych (także psychicznych), co przekłada się na brak siły i chęci do walki. Na pewno należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym i wykonać diagnostykę. W ten sposób dowie się Pani na ile Pani dolegliwości ustąpią po uzupełnieniu niedoborów i leczeniu zdrowia fizycznego, a na ile wymagać będą pracy nad sobą. Pozdrawiam i życzę zdrowia.