Czy takie objawy są normalne przy odstawieniu nikotyny?

Witam. Mam 32 lata, palę papierosy od czasu liceum. Był moment że paliłem bardzo dużo (2 paczki nie były problemem) aktualnie od 2 lat ograniczyłem, palę ok. 10/dz. Chciałbym jednak całkowicie przestać, ale mam bardzo silne objawy odstawienne. Drżenie mięśni, skurcze, dławienie, wykręcanie ciała. Może to dlatego że kiedyś dużo paliłem. Boję się jakiejś zapaści ze strony organizmu. Czy takie objawy są normalne przy odstawieniu nikotyny? Czy samodzielne rzucanie w moim przypadku jest bezpieczne?

Dzień dobry. Wprowadzanie zdrowych nawyków w miejsce tych szkodliwych warto stosować w ramach procesu a nie jednorazowego aktu. Po pierwsze, efekty są trwalsze, po drugie, mniej dokuczliwa jest faza detoksykacji. Opisane przez Pana symptomy mogą być także niezależne od samego rzucenia nałogu, ale od niewystarczającej umiejętności radzenia sobie ze stresem. Tutaj właściwa byłaby pomoc psychologiczna. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/