Czy takie objawy to może być anemia?

Ostatnio oddawałam krew i bardzo wolno mi ona leciała, oddałam jedynie ok. 330 ml i to już tak na siłę na koniec praktycznie pielęgniarka powiedziała mi, że już w ogóle krew nie leci. Do tego mam skąpe miesiączki. Czy to mogą być skutki anemii ?? Ps. Pielęgniarka powiedziała żebym sobie darowała już kiedykolwiek oddawanie krwi, a może jednak da się coś z tym zrobić ?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Problem, jaki Pani opisała nie do końca jest zrozumiały. Jeżeli bowiem oddawała Pani krew w centrum krwiodawstwa, przed pobraniem krwi powinna mieć Pani wykonane badanie, jakim jest klasyczna morfologia. Gdyby bowiem okazało się, że ma Pani anemię, krew nie mogłaby być pobrana, a Pani byłaby poinformowana o konieczności leczenia owej anemii.

Fakt, że jak to Pani określiła, "krew nie leciała" była raczej wynikiem hipotonii, czyli obniżonego ciśnienia tętniczego, a nie anemii.

Choć kwalifikacja do zabiegu oddania krwi przeprowadzana jest przez lekarza, to wydaje nam się, że będzie mogła Pani oddawać krew. Pod warunkiem jednak, że wykluczona zostanie anemia i hipotonia.