Czy takie objawy to nawrót depresji?

Witam. Dwa lata temu po próbie samobójczej stwierdzono u mnie depresję.Terapię przerwałam ponieważ wydawało mi się że jest dobrze. Teraz nie śpię prawie w ogóle, nie jem,myślę o samobójstwie i o okaleczniu siebie. Stałam się zamknięta w sobie udaje szczęśliwą,a tak naprawdę życie mnie męczy. Czy to może byś nawrót choroby?

Witam Panią
To, czego Pani obecnie doświadcza jest bardzo niepokojące,
wręcz niebezpieczne.
Pani objawy rzeczywiście mogą wskazywać na nawrót depresji .
Ryzyko nawrotu depresji rośnie wraz z każdym przebytym epizodem.
Autoagresja, samookaleczanie to najczęściej problem natury
psychicznej, sposób na wyładowanie agresji, stresu lub ukojenia lęku.
Zachowania autoagresywne są skutkiem poważnego
napięcia psychicznego.
Występują w takich sytuacjach, gdy ból fizyczny okazuje się być
łatwiejszy do zniesienia niż ten psychiczny.
Jest to zjawisko o złożonym charakterze,
które może prowadzić do poważnych zaburzeń.
Najczęstszą przyczyną autoagresji jest uraz lub trauma
spowodowana w dzieciństwie.
Człowiek doświadczający depresji nie widzi możliwości rozwiązania
swoich trudnych problemów – stąd myśli i próby samobójcze.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję i jej konsekwencje,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do jak najszybszego podjęcia
psychoterapii, która jest najskuteczniejszą
formą leczenia depresji oraz jej konsekwencji .
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl