Czy takie objawy wskazują na nerwicę?

czy to jakas nerwica?poroniłam pół roku temu na poczatku miałam ataki paniki zrywania w nocy itp po jakims czasie ogarnełam sie ale od miesiaca czuje ucisk w gardle suchosc w nosie i dodatkowo teraz pojawiły sie przekrwione oczy byłam u lekarza osłuchał mnie ale nic niepokojacego nie wykrył.czym moge sobie pomóc?cały czas wyszukuje nowe choroby a jak wyjde na zewnatrz od razu mam wrazenie ze sie dusze

Dzień Dobry Pani,

Pochylam się nad Pani bardzo trudnymi doświadczeniami i rozumiem Panią, tak jak potrafię.

Proszę nie czekać a skontaktować się z psychologiem, celem zdiagnozowania Pani objawów i podjęcia pracy terapeutycznej (w ramach NFZ-tu lub prywatnie).

Gdyby zechciała Pani porozmawiać ze mną, zapraszam do kontaktu.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej

Dzień dobry,
rozumiem że sytuacja związaną z utratą dziecka była i chyba jest nadal dla Pani trudnym doświadczenie. To oczywiście bardo naturalne, że tak się Pani czuje. Okres depresyjny po utracie może trwać nawet roku. Pani objawy mają związek z takim początkowym stadium nerwicy wywołanej utratą. Myślę że warto byłoby wybrać się do psychologa, porozmawiać, popracować nad pogodzeniem się z utratą. Jeżeli nadal stara się Pani o dziecko, to warto unikać farmakoterapii. Jednak przy silnych objawach może okazać się że konsultacja psychiatryczna i farmakoterapia może okazać się konieczna. Psychoterapia może przed tym uchronić. Warto pozwolić sobie uzyskać wsparcie z zewnątrz.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam Panią
Wszystkie traumatyczne przeżycia
i ciężkie życiowe doznania pozostawiają
ślad w psychice człowieka.
Żal po stracie dziecka jest bardzo silny,
wszechogarniający i wywołuje wielorakie emocje,
przykre doznania fizyczne (zwiększone napięcie
mięśniowe, trudności oddychania, suchość w ustach,
kołatanie serca itd.), a nawet zaburzenia lękowe.
Objawy, które Pani opisuje są charakterystyczne
dla zaburzeń nerwicowych, jednak rzetelną diagnozę
można postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Nieleczona nerwica prowadzi do pogarszania się
stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodą
leczenia nerwicy oraz jej konsekwencji
jest psychoterapia. Podczas psychoterapii
leczy się nie tylko objawy choroby ale również
dociera się do przyczyny problemu i znajduje się
sposób jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl