Czy takie odczucia może powodować nerwica?

Maz ma 42 lata od nie dawns bierze Leki na nadcisnienie,choruje tez na cukrzyce ,ale mimo ze ekg wyszlo ok maz skarzy sie na ucisk I pieczenie w piersiach poci sie,mimo regularnego brania lekow skacze my cisnienie I puls ,zwlaszcza kiedy ma wyjsc z domu puls siega nieraz 114-123 ma klopoty ze snem odczuwa silky lek.bierze tritace 10 mg, bisocard 5 mg, akard I doraznie capiotril 12,5 mg jesli cisnienie jest bardzo wysokie.czy takie odczucia moze robic nerwica?.

Witam Panią
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb
życia mąż prowadzi. Czy przeżywa lub przeżywał
jakieś stresujące sytuacje?
Jeżeli wyniki badań są w porządku, a puls i ciśnienie
pod stałą kontrolą lekarza, to opisane przez Panią
objawy mogą mieć podłoże emocjonalne,
czyli są natury psychologicznej.
Możliwe, że źródłem dolegliwości męża
są przeżywane emocje, stres czy przemęczenie.
Możliwe też, że opisane przez Panią objawy
są reakcją organizmu na wspomniane
przez Panią zaburzenia lękowe.
Objawy wskazują, że występują też ataki paniki.
Zapewne wie Pani też o tym, że w przypadku
tego rodzaju dolegliwości i zaburzeń farmakologia
jest leczeniem objawowym, nie leczy
zaburzeń lękowych i nie rozwiązuje problemów
męża , jedynie tłumi objawy.
Jeżeli mąż chce skutecznie pozbyć się
problemu i wyleczyć z zaburzeń lękowych
i ich konsekwencji, to zachęcam
do skorzystania z psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby mąż chciał porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Nerwica może powodować wszystkie objawy, które wiążą się z pobudzeniem autonomicznego układu nerwowego, są to więc podwyższony puls, ciśnienie, duszności w klatce piersiowej, bóle klatki piersiowej, przyspieszone bicie serca. Natomiast problemy z wychodzeniem z domu to jeden z kilku kluczowych objawów fobii społecznej i agorafobii.
Często te objawy pojawiają się lub występują przy zmianach sytuacji życiowej i innych subiektywnie stresujących sytuacjach.