Czy takie roztargnienie syna to powód do zmartwień?

Witam.mam 9ketniego syna ktory jest strasznie roztargniony,nie pamieta o podstawach typu umyc zeby,spakowac plecak do szkoly.i ma oprocz tego przy ogladaniu gazet ksiazek taki dziwny nawyk bujania sie przy tej czynnosci.czy mam powod do zmartwienia??bo irytuje mnie to strasznie.

Witam
Proponuję zgłosić się z dzieckiem na bezpłatne spotkanie z psychologiem w najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Tam podczas wizyty psycholog zdiagnozuje, czy opisane zachowania wymagają określonych działań terapeutycznych/np. w formie terapii psychologicznej/, czy otrzyma pani wskazówki do dalszego postępowania z dzieckiem w domu.
Pozdrawiam
Anna Szyda