Czy takie są objawy naciągniętego ścięgna?

Rok temu byłam w górach i podczas jednej z wycieczek kolano zaczęło bolec przy chodzeniu. Znajomy stwierdził ze naciągnęłam sobie ścięgno i ze minie. Kolano bolało mnie ponad miesiąc i kiedy zamierzałam sie zgłosić do lekarza bol ustąpił. Jednak od tego czasu czasami sie pojawia. Niekiedy mnie boli jak cwicze, ale nie zawsze, zwykle po dłuższych spacerach, czasem po krótkich. Trwa to kilka dni i przestaje, a ja sie zastanawiam co to i czy powinnam gdzieś sie zgłosić i jeśli tak to gdzie

Ból ścięgna najczęściej jest przyczyną nadmiernego lub zbyt długotrwałego napięcia mięśni. Czasami wystarczy relaksacja danego mięśnia aby ścięgno mogło się wygoić, jednak najczęściej trzeba go rozciągnąć oraz zaktywizować mięśnie antagonistyczne. Powracający ból wskazuje, że problem nie został wyleczony. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki