Czy takie wahania nastroju są normalne w przypadku nerwicy lub depresji?

Dzień dobry Podejrzewam u siebie depresję lub nerwice czy takie wahania nastroju w tym stanie są normalne? Na przemian odczuwam przygnębienie i smutek po czym następują krótkie momenty zadowolenia i radości, tak samo czasem odczuwam przyjemność i uczucia a po chwili mam problem z ich odczuwaniem tak na prawdę z godziny na godzinę czuje się inaczej, nie wiem już co mi dolega i martwię się.

Dzień dobry,
Napisała Pani, że podejrzewa u siebie depresję lub nerwicę, ale to tylko podejrzenia i dlatego doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry. Wahania nastroju w przypadku tego typu zaburzeń psychicznych jak najbardziej mogą mieć miejsce i tu ciekawi mnie jakie jeszcze inne objawy są obecne. Same w sobie wahania nastroju najbardziej kojarzą się z zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym, ale posiadam tak małą ilość informacji o Pani objawach że nie mogę sugerować żadnego z zburzeń psychicznych. Ciekawi mnie to od jak dawna mają miejsce te trudności i czy ostatnio nie działo się nic niepokojącego w Pani życiu. Opisane objawy niekoniecznie bowiem muszą świadczyć o obecności zaburzenia i mogą mieć charakter przejściowy oraz mogą być powiązane z jakimiś negatywnymi zdarzeniami lub stresem. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pani do psychiatry i wszystko się wyjaśni.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/