Czy takie wahania wagi są normalne, jeżeli ściśle trzymam się diety?

Witam, miesiąc temu przeszłam na dietę, waga regularnie spadała. Pod koniec miesiączki ważyłam 81 kg, gdy miesiączka sie skończyła zobaczyłam na wadze 82.3 kg... czy takie wahania wagi są normalne jeżeli ściśle trzymam się diety?

Jeśli waga nadal będzie sukcesywnie spadać, to nie ma się czym przejmować. Jeśli natomiast waga podskoczyła na stałe, to należy przyjrzeć się stosowanemu jadłospisowi pod względem kaloryczności i składu. Jeśli od początku stosuje Pani ten sam jadłospis, to jest możliwe, że trzeba dokonać modyfikacji diety.

Witam,
wahania wagi podczas odchudzania to normalna rzecz. Często jest to związane z zatrzymywaniem wody w organizmie. Proszę nadal trzymać dietę a jak waga przestanie spadać należy skonsultować się z dietetykiem i wprowadzić pewne zmiany w jadłospisie, ponieważ robiąc wciąż to samo po pewnym czasie może nie być nowych efektów.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk