Czy takie wahania wagi są w granicach normy?

Witam, pytanie odnosnie wahania wagi rano i wieczorem przeważnie różnica wynosi /- 1kg, czy to w granicach normy? Staram sie odżywiać zdrowo, i nie przekraczać dziennie 1800 kalorii, pije ok 3-4 litry czystej wody dziennie, do tego rano szklanke wody z cytryna, zielona herbate grejpfrutowa, i jakies 2-3 kawy rozpuszczalne z mlekiem. Czy nirmalne są też wahania wagi w miedzy jednym a drugim dniem rowniez w granicy 0.5-1 kg?

witam serdecznie,
wahania wagi w granicach nawet 2kg rano i wieczorem to normalne zjawisko. Podobnie wahania wagi z dnia na dzień. Nie oznaczają one wzrostu czy spadku poziomu tkanki tłuszczowej a różnic w zawartości wody gromadzącej się w organizmie. Ponadto różnica może wynikać z tego ile zjemy w ciągu dnia.
Proszę się nie przejmować, zdrowo się odżywiać i zadbać o aktywność fizyczną.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk