Czy takie wartości przemawiają za zastosowaniem leków?

Witam Jestem kobietą, mam 49 lat. Od dawna unikam tłuszczu i cukru, staram się zdrowo odżywiać. Jednak w badaniu wyszedł mi spory cholesterol - całkowity 233,50 mg/dl, HDL - 52,7 mg/dl, LDL - 165 mg/dl, triglicerydy 81,5 mg/dl. Czy takie wartości przemawiają za zastosowaniem leków, czy powinnam jednak coś zmienić w diecie, czy może w ogóle nie ma problemu i powodu do obaw? Pozdrawiam, AC

Dzień dobry,

jest to odpowiedni moment na włączenie zdrowej diety do Pani stylu życia. Wyniki nie są mocno przekroczone ale warto zacząć się prawidłowo odżywiać.
Po indywidualne zalecenia dietetyczne warto zgłosić się do dietetyka.

Pozdrawiam

Taki poziom cholesterolu może być Pani osobniczą właściwością. Proszę zauważyć, ze zmieniono normy, które kiedyś były o wiele wyższe.nie rekomenduję brania leków chemicznych, zawierających statyny, które uszkadzają mięsień sercowy i upośledzają układ krążenia. Jeśli niepokoją Panią wyniki można zastosować wyciąg z karczocha lub czerwonego ryżu.
Wspomina Pani, że unika tłuszczy. Jeśli zupełnie, to podniesiony parametry mogą być reakcją na ten stan. Nasz organizm potrzebuje zdrowych tłuszczy roślinnych. Proponyję wizytę u dietetyka, który zrewiduje Pani jadlospis.