Czy takie wyniki badania krwi świadczą o insulinooporności?

WitamLeczę się u lekarza endokrynologa , pani doktor podejrzewa u mnie insulino odporność lub hiperinsulinizm Dostałam skierowania na test obciążenia glukozą bardzo proszę o interpretację :Test obciążenia glukozą (75 g) Glukoza na czczo 84 mg/dl 70,00 99,00 N Glukoza po 1 godz. 100 mg/dl Glukoza po 2 godz. 74 mg/dl Insulina po obciążeniu (75 g glukozy 0,1,2) Insulina przed obciążeniem 6,4 µIU/ml 2,0 25,0 N Insulina po obciążeniu (pkt 1) 61,5 Insulina po obciążeniu (pkt 2) 44,7

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza endokrynologa bądź diabetologa wyniki mogą świadczyć o zbyt dużym wydzielaniu insuliny lub graniczna insulinoopornośc