Czy takie wyniki echo serca u 47-latki są prawidłowe?

Niedawno robiłam Echo serca z uwagi na częste kołatania serca i nadciśnienie. Bardzo proszę o informację, czy martwić się, czy nie. Prawidłowa wielkość lewej komory 4,9 cm i grubość mięśnia sercowego 0,9-1 cm. Nie stwierdzono zaburzeń kurczliwości EF 65%. Nieprawidłowa relaksacja lewej komory serca. Graniczna wielkość lewego przedsionka serca4x5 cm. Jamy prawego serca nie powiększone. Drobne zmiany zwyrodnieniowe zastawki mitralnej. Śladowa niedomykalność mitralnej. Śladowa niedomykalność trójdzielna i płucna.w rzucie opuszki aorty widoczne naczynie- prawdopodobnie stylowy przebieg jednej z tętnic wieńcowych-GO? Osierdzie bez patologicznych ilości płynu.

wynik nie jest do końca prawidłowy, jednakże zmiany zwyrodnieniowe są najczęściej związane z wiekiem, nie musi się Pani martwić na zapas ale warto udać się do kardiologa