Czy takie wyniki u 29-latki wskazują na insulinoodporność?

Witam, Robiłam zrobiłam najpierw podstawowe badania krwi. Kobieta lat 29. Glukoza na czczo wyszła 109 mg/dl - norma (70-99),insulina 11.23 uU/ml, po tygodniu zrobiłam test obciążenia glukozą na czczo- glukoza 105 mg/dl, glukoza DTTG 120 min- 100 mg/dl. Proszę o interpretację wyników. Czy te oznaczenia wskazują na insulinooporność? Jeżeli tak to czy konieczne jest w moim przypadku wdrożenie leczenia farmakologicznego? Chciałabym dodac , że 5 lat temu zostało u mnie stwierdzona insulinoopornosć oraz PCOS, po leczeniu metforminą zaszłam w ciąże, obecnie mam dwójkę dzieci. Po urodzeniu nie brałam już metforminy. Obecnie prowadzę zdrowy tryb życia udało mi się zrzucić nieco kg, ale od 2 lat waga stoi w miejscu. Największy problem jest z brzuchem, gdzie najwięcej tłuszczu się tu odkłada.

Szanowna Pani, wg wskaźnika Homa-Ir występuje u Pani podejrzenie insulinooporności. Wymagana jest dalsza diagnostyka