Czy takie wyniki u 54-latki wskazują na konieczność udania się do lekarza?

03/2011 -rak brodawkowaty tarczycy (tyreoidektomia całkowita I131); 06/2014 drobne zmiany meta nieznanego pochodzenia w obrębie miednicy i kości udowej (radioterapia na kościach 2xpo 800cgy); dalej diagnoza rak w remisji a teraz w badaniu MR głowy zleconym w ramach pakietu od pracodawcy wyszło: cytat "W prawej półkuli mózgu w okolicy skroniowej na granicy korowo-podkorowej dwie drobne zmiany o śr. do 8mm o charakterze zmian naczyniopochodnych, niedokrwiennych. W strukturach głębokich lewej półkuli mózgu odcinkowo poszerzone przestrzenie okołonaczyniowe. obrazach DWI obszarów restrykcji dyfuzji o cechach świeżych zmian naczyniopochodnych niedokrwiennych nie stwierdza się. Po podaniu środka kontrastowego patologicznych wzmocnień w obrębie struktur mózgowia nie stwierdza się. Układ komorowy prawidłowej szerokości, symetryczny. Torbiel szyszynki śr 9mm. Przymózgowe przestrzenie płynowe nadnamiotowo w normie, umiarkowanie poszerzone nad półkulami móżdżku. W obrębie guzowatości wew. łuski kości potylicznej w obrębie blaszki wew. i śródkościa na lewo od linii pośrodkowej hyperintensywna zmiana we wszystkich sekwencjach o wym 26x7mm bez cech wzmocnienia kontrastowego." Czy trzeba coś z tym robić? pójść do lekarza?

Opis wykazuje drobne nieprawidłowości, raczej bez cech zmian o charakterze nowotworowym; do interpretacji klinicznej,
Opis MRI: "MR głowy zleconym w ramach pakietu od pracodawcy wyszło: cytat "W prawej półkuli mózgu w okolicy skroniowej na granicy korowo-podkorowej dwie drobne zmiany o śr. do 8mm o charakterze zmian naczyniopochodnych, niedokrwiennych. W strukturach głębokich lewej półkuli mózgu odcinkowo poszerzone przestrzenie okołonaczyniowe. obrazach DWI obszarów restrykcji dyfuzji o cechach świeżych zmian naczyniopochodnych niedokrwiennych nie stwierdza się. Po podaniu środka kontrastowego patologicznych wzmocnień w obrębie struktur mózgowia nie stwierdza się. Układ komorowy prawidłowej szerokości, symetryczny. Torbiel szyszynki śr 9mm. Przymózgowe przestrzenie płynowe nadnamiotowo w normie, umiarkowanie poszerzone nad półkulami móżdżku. W obrębie guzowatości wew. łuski kości potylicznej w obrębie blaszki wew. i śródkościa na lewo od linii pośrodkowej hyperintensywna zmiana we wszystkich sekwencjach o wym 26x7mm bez cech wzmocnienia kontrastowego." Do interpretacji klinicznej; wskazana pełna konsultacja neurologiczna ! Ważny wywiad, objawy, stan Pacjenta, obciążenia chorobowe, stosowane leki ... Pozdrawiam i zapraszam , z płytą CD z badaniem MRI głowy.