Czy takie wyniki wystarczą do postawienia jakiejkowiek diagnozy?

Dzień dobry. Wykonałam badanie insuliny po obciążeniu glukozą , wyniki to : 0h - 10.50uU/mL , po 2h - 60.50uU/mL. Niestety nie zrobiłam badań glukozy oraz badania insuliny po 1h. Czy tylko te wyniki wystarczą do postawienia jakiejkolwiek diagnozy czy powinnam wykonać bardziej szczegółowe badania i wtedy skonsultować się z lekarzem? Kobieta 26l , Hashimoto z niedoczynnością tarczycy (tsh w normie). Dziękuję za odpowiedź.

Aby móc odpowiedzieć, czy jest jakiś problem z insulinoopornością / cukrzycą, powinno zrobić się minimum cukier na czczo (najlepiej tego samego dnia jeszcze raz insulina na czczo). To czy powinna być zrobiona druga krzywa obciążenia, tym razem glukozowa i być może raz jeszcze insulinowa, zależeć będzie od wyniku glukozy na czczo, pani wagi i objawów (np. senność, osłabienie itp). Proponuję zrobić sam cukier, podejść do diabetologa i dopytać, czy to wystarczy na najbliższe miesiące / lata, czy jednak powtórka krzywej.