Czy takie zachowanie mojego chłopaka mogło świadczyć o lunatykowaniu?

Witam. Moj chłopak ostatnio przysnął na krześle. Obudziłam go żeby przeniósł się do łóżka a on obudził się i patrzył na mnie takim dziwnym wzrokiem jakby chciał mnie zaatakowac. Przyszedł jego brat i go przytrzymal bo ten wstał i zaczął się do mnie agresywnie rzucać..Brat szarpnąl go i nagle sie jakby obudził i był normalny i nic nie pamiętal. Co to mogło być? Lunatykowanie? Miał jakiś zły sen i myślał że jestem jego wrogiem w tym śnie bo jeszcze się nie obudził? Proszę o poradę.

Witam! Problem przedstawiony przez Panią może być sprawą poważną - oczywiście nie podejmuję się bawić w diagnostę na podstawie krótkiego opisu. Przy nagłym wyrwaniu ze snu rzadko, ale opisywane były zachowania agresywne, jakby w stanie pomrocznym. To były "upojenia przysenne" Elpenora, podobne klinicznie do upojenia patologicznego! Moim zdaniem wymaga to diagnostyki i wyjaśnienia. Powodzenia. W. Łuczkowski.