Czy takie zachowanie synka to powód do zmartwień?

Witam, Mój synek za 3 tygodnie skończy rok. Zauważyłam w jego zachowaniu kilka w mojej ocenie "dziwnych zachowań" - Nie pokazuje nić paluszkiem,kiedy łapie jego rączkę żeby pokazać cos w ksiazece szybko ja zabiera, - nie naśladuje np zwierzątek, nie robi "pa-pa", "brawo" - Mówi tylko "mama" i "baba", - mało spi w nocy ( budzi się praktycznie co 2 godziny na karmienie) czy sa to objawy które powinny mnie martwić? -

Dzień dobry, rozwój każdego dziecka przebiega inaczej, jeżeli jednak coś Panią niepokoi, proszę udać się do pediatry celem jego oceny.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!
Dobrze byłoby zwróci uwagę na tego rodzaju zachowania podczas kontrolnej wizyty lekarskiej. Być może martwi się Pani nie potrzebnie co jest zupełnie naturalne gdy jest się rodzicem.
Zawsze można też udać się do specjalisty (psychologa czy pedagoga) by wykonał badanie funkcjonalne co pomoże określić poziom rozwoju dziecka.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu