Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taniec może być niebezpieczny dla kobiety w ciąży?

Witam. Razem z chłopakiem planowaliśmy zapisać się na kurs tańca towarzyskiego, jednak prawdopodobnie zaszłam w ciążę, której nie planowałam. Czy pomimo to możemy iść na kurs, czy taniec taki może być niebezpieczny dla dziecka? Proszę o szczerą odpowiedź.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Nacięcie krocza podczas porodu

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Jeśli ciąża będzie rozwijać się prawidłowo, najpewniej nie będzie przeciwwskazań, by skorzystała Pani z kursu tańca. Powinna Pani jednak porozmawiać o tym z lekarzem, który będzie prowadził Pani ciążę.

umów wizytę 0

Osobiście przetańczyłam dwie ciąże na kursie tańca towarzyskiego. Bardzo dobrze wpływało to na moją psychikę, na ciało, i na relację z partnerem. Nauczycielka pilnowała tylko, żebym nie tańczyła podskoków (jive czy quickstep były okrojone ;)). W obu przypadkach zakończyłam uczestnictwo w kursie przed początkiem 9 miesiąca - ciało samo "podpowiedziało", że już czas odpuścić. Oczywiście koniecznie trzeba to skonsultować, a najlepiej regularnie uzgadniać z lekarzem prowadzącym ciążę. Prawidłowo przebiegająca nie wyklucza umiarkowanej aktywności fizycznej. P.S. Dzieci, choć małe, uwielbiają już tańczyć ;) http://www.krakowpsycholog.com.pl/

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety