Czy taniec może szkodzić kręgosłupowi przy skoliozie?

Witam. Moja 13letnia córeczka ma skolioze. Chodziła na akrobatykę sportową, ale z powodu skrzywienia już nie chodzi. Chodzu na taniec. Więc mam pytanie, czy taniec może szkodzić kręgosłupowi przy skoliozie???

Witam,

Nie napisała Pani jak duży jest kąt skrzywienia kręgosłupa u córki. Jeżeli nie jest to zaawansowany stopień taniec nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie- może pomóc. Proponuję dodatkowo basen, w celu wzmocnienia mięśni pleców, gimnastykę korekcyjną oraz porady u fizjoterapeuty, jakie ćwiczenia córka mogłaby samodzielnie wykonywać w domu.

Pozdrawiam

A jak duże jest skrzywienie? Przy wadach postawy wszelka aktywność fizyczna jest mile widziana, a co do indywidualnego podejścia proponuję udać się do fizjoterapeuty. Doradzi on jakie aktywności fizyczne są dla córki najlepsze oraz wytłumaczy mechanizm skrzywienia.