Czy tarczyca mogła powodować poronienia?

witam, mam 36 lat, jestem po 3 poronieniach (2009r, 2012r, 2016-lipiec), nie bralam pod uwage tarczycy, ale moze??? zrobilam wyniki i oto one: TSH: 3,18 (norma 0,27-4,2) FT3: 4,93 (norma: 3,10-6,80) FT4: 19 (norma: 12-22) a/TPO: 17,6 (norma: <34) Niby w normie, ale moze TSH za wysokie? Czytalam ze przy zajsciu w ciaze powinno byc nie wieksze niz 1??? USG tarczycy nie robilam, ale chyba zrobie? Prosze o rade.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sądzę aby problemy z tarczycą których nie ma miały spowodować poronienie. Konieczne są badania wy kierunku zespołu antyfosfolipidowe go. Proszę zgłosić się do lekarza hematologa lub Reumatologa. Przydałoby się także wykonać badanie nasienia u partnera