Czy te badania mogą wykluczyć guza mózgu?

Dzień dobry, Mam pytanie czy badanie MR głowy na aparacie 3 testowym bez kontrastu badanie CT bez kontrastu mogą wykluczyć guza mózgu? Mam od 3 miesięcy bóle głowy najczęściej w jednym miejscu w okolicy ciemieniowej po prawej stronie, uczucie niepewnego chodu, nawracające bóle karku, oraz częste bóle prawej nogi od kolana w dół i ręki od nadgarstka do łokcia. Do tego od czasu do czasu wieczorem stukanie w lewym uchu. Biorąc pod uwagę symptomy czy guz mózgu byłby widoczny w badaniu MR bez kontrastu?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od ewentualnego umiejscowienia zmiany w mózgu. Jest to bardzo dokładne badanie. Pozdrawiam.