Czy te bóle brzucha i skoki ciśnienia są groźne?

Dzień dobry. Zatruwałam się,przez ok. roku, śpiąc w pokoju, gdzie podłoga z płytek wiórowych była przyklejona na kleju a raczej lepiku bitumicznym Subit. Wydzielany gaz benzopiren truł mnie i uczulał. W nocy budziłam się z atakiem duszności, biciem serca, ciśnieniem do 200 /80,twarz czerwona, ścisk głowy. Tabletki typu captopril nie pomagały na długo, po 2 godzinach to samo. Nadcićnienie lecze od lat. Podłoga już wymieniona oid tygodnia a ja dalej mam kłopoty ze skokami ciśnienia. Byłam na SOR e, dostałam lek rozkurczowy, od ciśnienia i relanium i do domu. Usg- wątroba powiekszona gr. Ok. 160 mm w linii środk-obojcz.,echogenivzny miąższ, obszary hypoechogeniczne 75x28, i 20mm.trzustka hyperechogeniczna. Nic mi nie powiedziano w szpitalu, o tym usg. Dalej mam bóle brzucha, ciśnienie w nocy, wtedy czerwona twarz i wzd~ty brzuch. Proszę o informację, czy to jest groźne, bo mieszkam poza swoim miastem, ok. 200 km na wsi, mam tu letni domek i czy powinnam wrócić , bo tu się mną nie zajęli, tak myślę.

Wskazana jest wizyta u lekarza POZ z wynikami badań wykonanymi w SOR oraz z pomiarami ciśnienia i tętna prowadzonymi 2x dziennie przez 2 tyg+ pomiar ciśnienia w nocy podczas wyczuwalnego skoku. Myślę, że warto wykonać USG brzucha, ew. tomografię jamy brzusznej w trybie zwykłym, nie ostrodyżurowym.