Czy te bóle to skutek nerwicy?

Ostatnio byłem chory i z tego powodu towarzyszył mi silny stres. Zaczęły boleć mnie nogi i nastąpiły jakieś zmiany w krążeniu, przy chodzeniu lub po kąpieli wychodzi mi żyła koło kostki(a kiedys tak nie miałem). Często też mam skurcze na całym ciele. Domyślam się że to nerwica. Wyczytałem że krwi z żył pomagają odpływać mięśnie, ale gdy są spięte właśnie od stresu to krew może mięc utrudniony odpływ. Prosze mi powiedzieć czy mój tok rozumowania jest dobry i jak pozbyć się tej spiętości nóg. :)

Witam,

zalecane byłyby specjalistyczne badania, proszę zacząć od lekarza rodzinnego, może to być niedobór Magnezu , może być wskazana jakaś inna konsultacja specjalistyczna, np. naczyniowa kardiologiczna, neurologiczna, po wykluczeniu chorób somatycznych diagnozuje się podłoże psychogenne.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana
Pana objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe,
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem
został prawidłowo zdiagnozowany.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny Pani
problemów zdrowotnych jest konsultacja z lekarzem
i ewentualnie wykonanie podstawowych badań.
Jeżeli lekarz wykluczy choroby somatyczne o podobnym
obrazie klinicznym, to znaczy, że Pana dolegliwości wynikają
ze stresu lub nerwicy i należy podjąć psychoterapię.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl