Czy te dolegliwości bólowe występują po ciąży?

Witam strasznie bola mnie plecy. Czasem placze z bolu nie moge sie wyprostowac bo jak sie zaczne prostowac dostaje duszność. Miesiac temu urodzilam bliźnięta. W ciazy przytylam 26 kg a moja waga wyjsciowa to 53 kg. Mialam duuuzy brzuch. Czy te dolegliwosci bolowe sa po ciazy? Dlaczego nie moge chodzic wyprostowana bo sprawia mi to straszny bol?

Witam
Ciąża jest dużym obciążeniem dla kręgosłupa. Jednak w ciągu 2 tygodni po porodzie kręgosłup powinien wrócić do normy. Jeżeli ból od miesiąca nie ustępuje, należy to natychmiast skonsultować z lekarzem, który skieruje Panią na specjalistyczne badania.
Pozdrawiam serdecznie